بسم الله الرحمن الرحيم

RAHMAN VE RAHiM OLAN ALLAH'IN ADIYLA

iki kişi yetecek…

84 Yorum

es-selamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh

cumamız hayrolsun, güzelliklere vesile olsun inşaAllah…

bu bir protesto yazısıdır, bugün kendimi ve kendimden bildiğim müslüman kardeşlerimi kınıyorum!

filistin türkiye’den yardım beklediğini söylemiş, türkiye’de bir yetkili çıkıp diyor ki ” türkiye ile israil bu konuyu görüşmeli”… görüşmeli … ucu açık, birileri görüşüversin işte, bm toplantısı da yapıldı sonuç çıkmadı ya onun gibi, görüşsünler sonuç mühim değil… ne kolaymış zalim olmak, zulme uğramak… ama bilelim, Rabbimiz zulme susanları da karşısına saf saf dizecek….

sonra başka bir konu, aslında çok önemli… satır arasında geçiştirilemez…

10 KASIM 2012 DE GAZETELERDE, İNTERNET ORTAMINDA KOÇ HOLDİNGİN REKLAMI DÖNDÜ… ATATÜRK RESMİNİN ÜSTÜNE ”OLMASAYDIN, OLMAZDIK ” YAZMIŞLAR, BU NASIL BİR KÜFÜRDÜR BÖYLE? BURASI MÜSLÜMAN ÜLKE, BİZLER MÜSLÜMANLARIZ DEĞİL Mİ? ELHAMDÜLİLLAH, DEĞİL Mİ? OLMAMIZ, ÖLMEMİZ VE YENİDEN DİRİLTİLMEMİZ ALLAH’IN ( C.C.) OL DEMESİYLEDİR, BİLMEZ MİSİNİZ, CAHİLLER ORDUSU! BİR DE GÜYA MÜSLÜMAN TEMSİLCİSİ ZAMAN GAZETESİ BU REKLAMI YAYINLAMIŞ, YİNE Mİ SUSAYIM… CEMAAT MİSİNİZ, SİZİ TANIMIYORUM! SİZ RABBİN RIZASINI GÖZETİR DURUMA GELMEDİKÇE, MÜSLÜMAN KİMLİĞİNİZE YENİDEN KAVUŞMADIKÇA BENİM GÖZÜMDE CEMAAT FALAN DEĞİL, CAHİLLER ORDUSUSUNUZ…

BU KONUYLA ALAKALI KOÇ HOLDİNGE ŞU ADRESTEN İTİRAZLARIMI BİLDİRDİM :

http://www.koc.com.tr/tr-tr/Iletisim/Pages/Iletisim.aspx

 

ve zaman gazetesinin şu mail adreslerine şu maili attım :

sayın yetkili;
10 kasım tarihine kadar zaman gazetesi okuyucusu idim!!!
artık kesinlikle protestocusuyum!!!
siz müslüman insanların güya temsilcisisiniz, güya medyadaki gözümüz sözcümüzsünüz , öyle mi?
10 kasımda nasıl bir rezaletin altına imza attınız?
siz müslüman kimseler olarak nasıl  bir insan için ‘olmasaydın, olmazdık’ dersiniz?
o reklamdan gelen paraya ihtiyacımız mı var bizim?
bilmiyorsanız ki bildiğinize eminim, olmamız, ölmemiz ve yeniden diriltilmemiz Allah’ın C.C. ‘OL’ DEMESİYLEDİR…
bu bulaştığınız şeyin adı da küfürdür…
ve şöyle bir cevap geldi :
Hasan Sutay H.Sutay@zaman.com.tr
14:30 (19 saat önce)

Kime: bana
Sayın A..r

Eleştiri ve uyarılarınız için teşekkür ediyoruz. Şikayetiniz gazete yönetimine iletilmiş ve reklam alan arkadaşlarımız uyarılmıştır. Dileriz benzeri bir problem yaşanmaz.

bu konuda benimle bir olan, birlik olabilen, destek vermek isteyen herkesi bu harekete davet ediyorum…

yok mu sesime ses veren… Yok mu bu küfre dur demek isteyen?

Reklamlar

Yazar: nedenvenasil

insanlara bir zerre kadar yararı olabilsin isteyen bir topluluk... http://konyasaglik.wordpress.com/ https://nedenvenasil.wordpress.com/

84 thoughts on “iki kişi yetecek…

 1. çok güzel yazmışsınız ALLAH razı olsun sizden Cahide hanım sitesinde paylaşmış linkinizi sizi tebrik ediyorum bende bir müslüman olarak yorum yazıcam .Allaha emanet olun

 2. Atatürk olmasaydı siz bunları yazabilir miydiniz?

  Niye herşeyi dine bağlamak zorundasınız? Herkes olmanın ve ölmenin Allahın takdirinde olduğunu biliyor. Ama siz de biliyorsunuz ki, “OLMASAYDIN, OLMAZDIK.” cümlesinin altında yatan mana bu değil. Öküzün altında buzağı arıyorsunuz

  • selamun aleykum Nilhan hanım,
   olmasaydın olmazdık gayet net bir ifade, benim burda anlatmak istediğim ya da kalbime oturan şey varlığımızın bir insana dayandırılması. aynı ibareyi Peygamberimiz SAV. için de uyarlamışlar, onun da tam karşısındayım. varlığımız, ölmemiz ve diriltilmemiz Allah’ın C.C. ‘ol’ demesiyledir.

  • yuh! bu kadarmı akıl safdışı yapılır “siz öküz oldukça” daha çok buzağı koyarlar…

   • Selamun aleykum,
    sizin tabirinizle ”öküz” olmak, bence Araf suresinde 160-170. ayetler arasında anlatılan, günaha sustuğu için Allah tarafından ‘aşağılık maymulara’ dönüştürülenlerden olmaktan daha hayırlıdır…
    Aklın safdışı bırakılması, gördüklerine inanıp, sadece onları doğru sanmaktan ibarettir.

    • Araf 160-170 arası ayetleri bir daha okumanızı beklerim: nasıl “kurnazca” arkadan dolanarak güya Allahı kandırdıklarını sanıyorlar… verdiğini zannettiğiniz cevap daha çok kendi kendinize cevap vriyosunuz zaten kabulde etmişiniz ö.. olmayı

     • Allah’ın kandırılamayacağını ben çok iyi bilirim derdim de onun karşısına yapılan zulümlere ve koşulan şirklere eyvallah dememiş biri olarak çıkmaktır. Ben bir şey kabul etmedim ”sizin tabirinizle” demiştim dikkatinizi çekerse…

  • Bazen bzxi cocuklarin face imzasinda goruyorum . Ataturku ALLAH yaratti gerisini ona borcluyuz gibi. Atalarimiz dedelerimiz olmasa ALLAH izin vermese kimse kilini kipirdatamazdi. Sacma fikirlerler uretiliyor buzagilar artiyor ama dur demek lazim.

 3. Ben şimdi buraya birşeyler yazarım ama sen cesaret edip yayınlayamazsın bence. En iyisi sen kendi küfrünle yaşa kendi sığ kafanın içinde. Yeter ki bulaşma dışarılara ve mümkünse üreme. Senden daha fazla olmasın bu dünyada.

 4. bu yazıyı yazan kişiye cevap vermek istiyorum..atatürk Türkıyeyı kurtarmasaydı..sız olabılırmıydınız musluman..Turkıye parçalandı ve buna göz yumanda padışahlardı..sattılar Türkıyeyı..onun için deniyor Atatürk olmasaydı olmazdık dıye..Allaha şirk koşmak degıl..Atatürk olmasaydı sız nasıl böyle dininizi yapardınız ve nasıl böyle yazardınız..yanlış olan sizin düşünceleriniz.Atatürk ilah degil tanrı ve allah degil …haşa bunu Atatürkü sevenler yanı bizler allah diye sevmiyoruz..ıman kul ıle allah arasında..dinimizi yapalım da başkalarının işine ve dınıne karışmayalım.muslumanlık hoşgörü dini.dir bunu bılmeniz lazım.

  • leyla hanım selamun aleykum,bir link yayınlıyorum izlemeye kalbiniz dayanır mı bilmiyorum

   http://www.gulyarasi.com/videos/8509/zamane-putlari.html?______array

   ayrıca belirtmek isterim hz. İsa bir peygamber ve annesi hz. Meryem Kur’an’da bahsi geçen çok değerli bir kul, bugün her ikisinin de heykeli var ve karşısında insanlar dua ediyor, emin olabilirsiniz ki onu yapanlar da bunu yapanlar kadar cahil!

   • sız neden yanlış düşünüyorsunuz kı.Atatürkü seviyoruz..ama tapmıyoruz .veya anıt kabırde ona tapma eylemı yapmıyoruz.sadece ruhuna fatıha okuyoruz.Atatıurk put değil.yanlış anlıyorsunuz.Atatürk eger Türkiyeyi kurtarmasaydı sız musluman olmazdınız.ananız bellı olsaydı bıle babanız bellı olmazdoı.bu kadar saf olmayın.Atatürk ve Atatürkü sevenler dınsız degıl.siz kendinizi dinli mi zannedıyorsunuz.mılletın dınıne laf uzatıp kendınıze kul hakkı yedırıyorsunuz.mılletın dınınle ugraşacagınmıza sız aklınız erdıgı kadar dınınızı yapın.Allah ıle kul arasına gırmeyın.Günahada girnmeyın.sız kım olıuyorsunuz da boyle ınsanları yargılıyorsunuz.

    • selamun aleykum ve rahmetullah, ” Atatürk olmasaydı siz müslüman olamazdınız” sözünüz bile bu konuda yanlış fikirlere sahip olduğunuzun açık göstergesidir, müslümanlık sadece Türkiye’de var o da Atatürkten sonra var oldu, bizim haberimiz yok galiba… ben kimseye dinsiz demedim, demem Allah’ın izni ile… Sadece dini dosdoğru yaşayalım, Allah’ı olması gerektiği gibi tanıyalım derim, var mısınız?

    • Leyla hanım türkiyeyi atatürk kurtarmadı. Neden anlamak istemiyorsunuz… neden bu kocaman ingiliz yalanını araştırmak istemiyorsunuz..bu masallarla yaşamayı bırakın artık, ilkokuldaki ezberletilen ataturk yurdumuzu düşmanlardan kurtarmışmış dayatmasından masalından çıkın artık..

  • Atatürk Olmasaydı Ne olurdu Biliyor musun?

   Bak Evladım Atatürk Olmasaydı Ne olurdu Biliyor musun? Mesela Yurdumuz Yunalıların eline geçerdi.Ve Bu Adi Greek Yunanlılar ne yapardı biliyor musun?

   1-Derhal İslami harfleri kaldırır yerine greek veye latin harfleri koyarlardı.

   2-Diyaneti kurup İslamiyyeti karantina altına alırlardı.

   3-Kılık kıyafet devrimi yapıp, İslama ait ne görüntu varsa yok ederlerdi.

   4-Camileri ellerine geçirip oraya namaz kıldırma memurları koyup islamı değilde istedikleri dini, islam diye halka yuttururlardı…

   5-Dini devlet eliyle hutbelerden kullanıp, buna hayır diyenleri köktenci diye yaftalalardı.

   6-Hicri takvimi kaldırıp yerine gregoryan takvimini koyarlardı.

   7-İslam şeriatine uygun ne varsa kaldırıp hıristiyan şeriatini empoze ederlerdi.

   8-ölçü ve tartılarımızı bile değiştirirlerdi.

   9-Her en güzel köşeye faiz kurumu bankaları koyarlardı.

   10-İçkiyi serbest edip halkı alkolik yaparladı.

   11-Genelevleri açıp birileri kapatmasın diye direk içişleri bakanlığına bağlarlardı.

   12-Kur’an kanunlarını kaldırıp Laikliği koyarlardı.

   13-Kıraathanelerde kumar oynatırlardı.

   14-Tekke, zaviye ve medreseleri kapatıp ‘lyce’ lise ve ‘echol” okulları açarlardı.

   15- islami atmosferi uzaklaştırıp kendi kafir atmosferlerini yerleştirirlerdi. Gördüğün gibi Evlad’ım. Bu liste dahada uzatılabilir.

   Atatürk olmasaydı neler yapardı bu kafir yunanlılar değil mi. İyi ki Atatürk geldi de bizi kurtardı . Yoksa ne olurdu bizim halimiz. Yaşasın Atatürk. İyi ki ölmedi. Çünkü O ölmez. Sen bakma aşırı dincilere!!!!!!!!!!! Yobazlara!!!!!!!!

   Teşekkürler atatürk

   • abla ya varya sana olan hayranlığım başka sitelerde de artıyor seni gönülden tebrik ediyorum ve bu yazıyı yazan kişiyide canı gönülden saygı ile tebrik ediyorum

   • Bakış açınız karşısında şok oldum, söyleyecek kelime bulamıyorum. Tek aklıma gelen, Allah sizlerden ve sizin gibi düşünenlerin yetiştireceği evlatlardan bu ülkeyi korusun diye dua etmek! Allah ıslâh etsin!

    • Allah size de bizim gibi düşünenlere de bu işin en doğrusunu göstersin ve en doğru yola iletsin diye dua ediyorum ben de… benim milletim ne kadar uysal, ne kadar hoşgörülü, ne kadar anlayışlı olmuş, pes! ne zamandan beri her yapılanı hoşgörü ile karşılar, şöyle demek istemişler diyecek kadar anlayışlı oldu bu halk! keşke olması gereken yerlerde de bu kadar hoşgörülü olabilseniz değil mi?

     • Benim üzüntüm, yukarıdaki yazıda “Adi Greek Yunanlılar” diye tabir edilen kişilerle Atatürk’ü aynı kefeye koymaları…
      Hiç mi akıl, vicdan, izan yoktur bu yazıyı yazanlar ve marifetmiş gibi paylaşanlarda; diye her okuduğumda şaşırıyorum. Bu nasıl bir kindir, anlamak mümkün değil.

      Bunun dışında, sosyal medyada paylaşılan bazı sözler ise hakikaten maksadını aşıyor. Atatürk’e en büyük zararı da maalesef, Atatürk’ü çok sevdiğini söyleyen bu bir kısım insanlar veriyor.

      Son olarak şunu söylemek isterim: bir insan hem dindar, hem de Atatürk’çü olabilir; O’nu “bir” bildikçe ve yaratılanı yaratandan ötürü sevdikçe…

     • selamun aleykum,
      Kendilerine Atatürkçü diyen insanların amacını ve Atatürk’ün kurduğu ”Laik” Türkiyeyi benimsemiş bir insanın , Atatürkün koyduğu her kanunun arkasında duran bir kişinin;dini bildiğinden söz edilemez.Laik olmak,din ve devlet işlerini birbirinden ayırmak ve Allah’ın kanunlarını, kanun olarak tanımamak demek olduğuna göre, Kur’an’ın ne anlattığını bilmemek, bazı ayetleri de kabul etmemek demektir. Allah’ın kuralları bütündür, tek bir kitapta toplanmıştır, dini devlet işinden ayıralım, miras hukukunda kitaba uymayalım demek gibi bir hakkımız yoktur. Dolayısıyla bir insan Atatürkçüyüm diyorsa, dini bilgisini tekrar gözden geçirmelidir.Çoğumuz Kur’an’ın neden bahsettiğinden bile bihaberiz, maalesef.Bazı ayetlerde Allah, sahabeye kimi sevip kimden uzak durmaları gerektiği konusunda haberler vermiştir, bazı ayetlerde sahabenin savaşta nasıl davranacağına dair bilgiler vermiştir, dolayısıyla Allah bizim hayatımızın hiçbir alanından uzak değildir.Atatürke karşı olan sevginiz hususunda; Peygamber efendimiz’in (sav.) sahabeye, kendine duydukları sevgi ile ilgili uyarılarılarını örnek almanızı tavsiye ederim.O bir peygamberken,Allah yolunda olan en önemli kişiyken, her açıdan sevgiye her insandan daha çok layıkken;kendine olan sevginin abartılmamasını tavsiye etmiştir.Biz kimseye kin duymuyoruz Zeynep hanım, dikkat ederseniz yazıda sadece bir defa Atatürk ismi zikredilmiştir, o da Atatürk resmini işaret eder.Her yorumda yeniden belirtiyorum, benim savaşım ve tepkim ölmüş bir insana karşı değil! Ayrıca o kadar da üzülmeyin, ölülere kimse zarar falan da veremez. Onlar kendilerine zarar veriyorlar sadece, biraz da dini bilgisi zayıf olan kimselere. Yaratılanı Yaratan’dan ötürü sevmekten bahsetmişsiniz de, kim Atatürk sevgisini hangi açıdan Allah’a dayandırabiliyor, açıklamanızı rica edeceğim. Birçok açıdan İslami kurallarla yönetilen bir devletin yıkılışından sonra, her kanunla o devletin izleri silinmeye çalışılmış,dine hizmet edildiğinden söz edemeyeceğimize göre Atatürk sevginizi Yaratıcı’ya nasıl dayandırdınız?

   • Klavyenize, elinize, ağzınıza, yüreğinize sağlık. Tam da bunlar olurdu heralde daha fazla ne olabilirdi ki..! Vay be Atatürk sen neymişsin be paşam. Nelere mani olmuşsun, ne güzelde kurtarmışsın bizi bütün bunlardan..!

  • siz neye inandığını bilmeyen zavallılardan başka birşey değilsiniz. ata dediğiniz insanın gelmiş geçmişini ve tüm cümle fikir ve eylemlerini kaç defa araştırdınız acaba?. Sadece ilkokul kitaplarında zorbaca bu güne kadar aktarılmaya çalışılan yalanlardan başka kaç kitap okudunuz söyleyin bana.Ama doğru alıntılar videolar ata dediğinizin ağzından resmen ateizmin sözcükleri dökülen videoları tüm dünyada yasaklamayı başarıyorsunuz.kendi peygamberinize onca küfürler edilirken sesizce izlemeyi mükemmel başarıyorsunuz. Peşinden koşarak gittiğiniz o ateşin yanında sizde var olacaksınız emin olun.

  • yazdığınız yazı karakterinden de anlaşılıyor “allah ve Atatürk” farkımız şu siz yaratılmışı yaratan gibi “olmasaydın olmazdık” biz müslümanlar ancak ve ancak Allah için söyleriz sizlere kızmıyorum samimi olduğunuz sürece sizde bize kızmayın olurmu sizinki size,bizimki bize olsun vadedilen günde şüphesiz herşey ayan beyan ortaya çıkacak.

 5. Bu gazete yıllar önce Erzincan depreminde yatılı okul öğrencilerin ölmüş bedenlerinede iftiralar atmıştı.O günden beri bu gazetenin tek satırını bile okumam.Yatılı okulda banyo yaparken depreme yakalanan kız çocuklarının neden çıplak olduklarını araştırmadan çırkin ithamlarda bulundular. Hala kızgınım şimdi dahada kızgın ve üzgünüm.

 6. Duyarlılığın için Allah razı olsun canım. Sonuna kadar destekçinim. Küçükte olsa yanlışlara susmamalı, falan ne der, filan ne der diye pısmamalı, sesimizi elimizden geldiğince yükseltmeliyiz.

  Fakat Zaman gazetesinin ve TV lerinin bu ne ilk ne de son vukuatı olacak. madonnayı ilahlaştıran yazı da kendi gazetelerinde çıkmıştı. Ahlaksız görüntüler içeren reklamlarda yine kendi TV lerinde çıkıyor. Ve bu konuda her geçen gün biraz daha ilerleme (!) gösteriyorlar….

  • cahide ablacım Allah senden razı olsun,
   iki kişi olduğumuz için gerçekten çok mutluyum 🙂

  • bi süredir sizi takip ediyordum. sitenizide çok beğeniyordum cahide hanım ama bu yazdıklarınız size hiç yakışmadı. sanırım örnek alınır insanlar kategorisinde sizide değerlendirmekle hata yapmışım. sizi kınıyorum. asılsız iftiralarınızın rabbim hesabını sorsun.

  • onlar sadece dini kullanan iki yüzlü yalancılar. ILIMLI İSLAM saçmalığıyla dünyayı uyutan, din yozlaştırıcıları. Yakında çok yakında hocalarınıda mesih ilan edecekler hazır olun…

  • keşke gazeteye laf söylemesek.Bir şey bulmak isteyen hep bulur.Zaman, ülkenin huzuruna ve demokrasisine büyük katkıları olan bir gazete.Bunu inkar etmeyelim.Bu yolda hizmet veren bütün gazeteleri destekliyorum.Hiçbir şey mükemmel değil.Birbirimizi yiyerek degil destekleyerek bir şeyler yapabiliriz.

   • Selamun aleykum Hatice Hanım, yolun doğru görünmesi o yolda yapılan her yanlışı mübah gösterir mi?… Ülke huzuruna ve demokrasisine bir gazetenin ne gibi etkisi olabilir ki? Bir yerlerde birşeyleri yanlış yapıyoruz. Bence bu gazetenin de diğerlerinden hiçbir farkı yok ki bu reklama sayfasında büyükçe bir yer açmış.

 7. Degerli kardesim,
  Sunu hic anlamadim, neden insanlar cemaat denen olgunun hata yapabilecegini kabullenmekte sorun yasarlar. Neden bir medya organinin nasil calistigini bilmeden sadece dar pencerelerimizden, konusmak icin konusuruz. Neden yazinin basinda guya birlik mesaji verirp sonunda parcalara ayiriyorsun islam alemini. Bakin elestirmek guzeldir, yol aldirir kazanimlari donut verir ama sizin hangi tarafta oldugunuza belli degilki kalkmis muslumanlardan destek istiyorsun. Muslumanlari ayirmak icin mi destek istiyorsun. Gecti dunyanin o zamani. Dunya baska dunya sizde baskalasinda gelisin biraz, Yemiyor insanlar artik temcit pilavini. Adam cevap vermis sana, hakta vermis, uyaracazda demis… Ne desin tamam kapatalim gazeteyimi desin. Aslinda bu seni daha mutlu ederdi ya. Bak bence madem girmisin bu nifak yoluna biraz oku karsi tarafi anla acikliklarini bul ki daha saglam vurasin. Karsinda cahil ordusu zannettiginden habersizligin senin cehaletinin en buyuk kaniti degil mi????
  Sen hala anlamamisin bu adamlarin derdi birlik beraberlik. Koc’a bile acmis kapisini ama sen adimindan korkuyorsun. Kun diyen Allah (cc) insana da Kun demesini ogretmistir. Bizim oldurduklarimizda O’nun bize nasip ettirdikleri degil midir? Simdi bu harfler ben ol dedim diye mi oldu? Evet ama bana bu bedeni verenin, akli verenin, parmagi verenin oldurdugudur aslinda. Simdi Ataturk oyle yada bolunmus, parcalanmis, yutulmak uzere olan bir milleti yeniden birlestirmistir. Aslinda sunuda hic anlamam neden boyle buyuk bir onderin dogumunu degilde olumunu anariz…. Kac tane Ataturkcu Onun dogum gununu bilir bilemem (19 Mayis 1881 dir). Simdi demek ki Koc’un inanisinda o sekilde reklam vermek uygun. Zaman gazeteside yayinlamayi uygun bulmus. Ben de diyorum ki ikiside hata yapmis. Sende aynini de. Ama gelin ayrilalim deme. Sen ben beraber olmazsak Israil Filistine elini kolunu sallayarak girer. Senin ayrilik merakin yuzundende yarin bizim bir yerlerimize baskalari girer sonra cikmazlar…Muhabbetle…. Vesselam…

  • selamun aleykum ve rahmetullah,
   öncelikle belirtmek isterim asla ayrılıktan yana değilim.Hangi cümlemden bu sonuca vardığınızı bilirsem, bu konuda eğer beni anlamaya niyetliyseniz, size yeniden anlatmayı denerim.
   Atatürk önderdir değildir,bunu tartışmıyorum, ATATÜRK SADECE BİR İNSANDIR DİYORUM… aşağıdaki yorumda verdiğim linke tıklayıp videoyu lütfen izleyin, siz belki bilinçlisinizdir de bir çok insan bilinçli değil. Ölmüş bir insanın arkasından iyidir kötüdür tartışması yapmayı boş iş olarak görüyorum ve Rabbim beni boş işlerler uğraşmaktan aşağıdaki ayetle men ediyor:
   ”Onlar, yalana şahitlik etmeyen, faydasız boş bir şeyle karşılaştıkları zaman, vakar ve hoşgörü ile geçip gidenlerdir.”

   benim itirazım ”olmasaydın,olmazdık” küfrüne…
   ve ayrıca belirtmeliyim bu ilan sadece zaman gazetesinde yer almadı ama zaman gazetesinde yer alması beni üzdü.
   tepkim bundandır.
   verdikleri cevabı da son derece yetersiz ve baştan savma buldum, bu konuyu buraya taşıma sebebim de budur.
   siz inandınız mı gerçekten sorumlu arkadaşlarının uyarıldığına?

  • Zaman gazetesinin özür cevabını sadece arkadaş biliyor. Reklamı okuyan herkesin özrü de gazeteden okuması gerekirdi.Çünkü bu hepimizi ilgilendiriyor.(Nifak yolu) gibi seviyesiz sözlerinize cevap vermeye gerek bile duymuyorum.Uyarısından dolayı da kardeşimi destekliyorum.”o müminler birbirlerine karşı merhametli islam düşmanlarına karşı ise şiddetlidir”KURAN-I KERİM

 8. esselamü aleyküm bende bir mümine olarak birkaç şey söylemek istiyorum…benimde gözüme çarpan o reklam! gerçekten tevil kaldırmayacak bir küfürdür..zira herşey zıddıyla bilinir yönüyle anlamaya çalışırsak; eğer sen olmasaydın bizi yok edeceklerdi mahvolacaktık yani yok olacaktık hayatta olmayacaktık; şeklinde anlaşılırli ki bu da istisnasız küfürdür…fakat bu izahı dahi anlamak fıkıh bilgisini gerektirir…hidayete ermiş mantık sahiplerinin anlayacağı bir şeydir..islamı hissettikleri gibi anlayan ve öyle olduğunu zanneden zavallı cahillerin işi değildir..onun için sizi anlamadıkları için üzülmeyin .kuvvet çoklukta değil haktadır…fakat daha dikkatli olunuz ,şöyleki:peygamber efendimiz içinde söylemişler onada karşıyım demişsiniz…ama bu da olmaz sebebiyse ,izah edeyim;rabbimiz hani buyuruyorya sen olmasaydın alemleri yaratmazdım….diye bunu herkes bilir.(.lewlake lewlak.)…bu sebeple söylenirse asla ve kat’a küfür olmaz..zira dayanağı mevcuttur..istiğfar etmeniz khayrınıza olur.üzülmeyiniz cahille re laf yetmez .ALLAHUTEALA katında en kıymetli amel kulun samimiyetidir..samimiyetin en belirleyici özelliği doğru şekilde iman etmektir.. ALLAH celle celaluhu katında en değerli olan budur..RABBİ ZÜLCELAL GERÇEK İMAN SAHİPLERİNİN SAMİMİYETİ SEBEBİYLE HİDAYETİ VE NURU ÇOĞALTIR.ASLA MAHZUN OLMAYINIZ!

  • aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatüh, beni anlamadıkları için üzülmem ama bir kişiye yararım dokunsa, amacıma ulaşmışımdır… o da Allah’ın takdiridir. bahsettiğiniz sözün kaynağını hiç araştırdınız mı? ayet mi , hadis mi? ben elbette biliyorum o sözü, ama o sözle ilgili başka şeyler de biliyorum…. detaylarıyla ayrıca bir yazıda yer alsın isterim inşaAllah….çok bekletmeyeceğim 🙂

   • HAKİM MÜSTEDREK.’adlı hadis kitabında geçen ADEM aleyhisselamın ALLAHUTEALAya ..: yarabbi cennetin kapılarında gördüm onun ismini kendi isminin yanında yazmışsın demek en çok sevdiğin odur buyurduğunda,,ALLAHUTEALA cevaben evet onu yaratmasaydım senide yaratmayacaktım ey adem ,diye buyurmuştur.kaynağı kısaca budur ..anlatmak istediğim erbabının malumudur… sahih hadistir tafsilatını araştırabilirsiniz…

    • sa sevgili kardeşim destek ve çabanız için Allah razı olsun.Ama hadis diye yazdığınız söz uydurma hadisler içindedir.Hakim in hadisleri imam Zehebi nin cerh ve tadili olmadan sahih olmaz.Bunu hadis usulunu bilenler iyi bilir.Üstelik( Adem as)hadisi ile( levlake levlak )sözü aynı yerde geçmez.Allah ü teala Zariyat Suresi 56. ayette yaratılış sebebimizi açıklıyor”Ben insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsiler diye yarattım” .Rasulümüzün önemi tabi ki çok büyük”Kim Rasule itaat ederse Allah a itaat etmiş olur.Yüz çevirirlerse seni onların üzerine bekçi yapmadık.”Nisa 80. ayet ve şöyle buyuruyor ”(Rasulüm) senden önce gönderdiğimiz bütün peygamberlerde şüphe yok ki . istinasız yemek yerler,çarşılarda dolaşırlardı…..Rabbin herşeyi hakkıyla görmektedir.”Furkan 20. Ve Rasulullah sahih-i buhari deki hadisinde şöyle buyuruyor ‘hıristiyanların Meryem oğlu İsa övmede aşırı gittikleri gibi siz de beni övmede aşırı gitmeyin.

 9. aslında pek de haksız sayılmazlar , olmasaydı! şimdi böyle iki arada bir derede laik müslümanlar türemezdi, tek başına müslüman sıfatı ve onuru yetiyor bana! Allah celle celaluhu ‘ tan ebter soylunun plan dahilinde ancak çoğalabilen laik nesilleri. bense adam gibi Adem aleyhisselamın evladı, ceddim İbrahim aleyhisselamın torunu, yüce Peygamberimin ümmetiyim. bunların üstüne laiklik nasıl gider sizce! benim midem kaldırmıyor, meraklısına mübarek olsun… kamal ( aslı öyledir ve ibranicedir ) da, çankaya da onların olsun , bana Kabe yeter!

 10. s.a. cahide hanımı epeydir takip ediyorum. sayfasında gördüm sizi. bu devirde gerçekleri söylemek, üstelik bir hanım olarak ne derler başıma ne gelir demeden uyarmak doğrusu büyük cesaret. sözlerinizin tamamına sonuna kadar katılıyorum. o malum gazetenin yeni tv reklamında herkese kapılarımız açık birlik olalım mesajları veriliyor ama diğer gazeteler bile kullanırken bir tek başörtülü hanım yok reklamlarda. bence onlar da daha önce başkalarının geçtiği yollardan geçerek artık yozlaşıyor ve dindar kimliklerinden uzaklaşıyorlar. geriye bir süre bu geçişi anlamadığı halde onları destekleyerek kullanılan müslümanların hakları kalıyor. yolunuzdan hiç sapmayın A.E.O.
  rabia

 11. Sizin gibi duyarlı insanlardan ALLAH razı olsun.

 12. Bu sözün tartışması konuyu farklı bir boyuta taşır ancak, bu sözün uydurma olduğu kesinleşmiştir. Haa bende kısa zaman öncesine kadar bilmiyordum ama aşağıdaki videoyu dinledim ve mutmain oldum:

 13. LÜTFEN ANLAMADAN DİNLEMEDEN PROVOKE EDİCİ YAZILAR YAZMAYIN..HEM SİZ KİM OLUYORSUNUZ Kİ ALLAH VE RESULUNU SEVEN İNSANLARA CAHİLLER ORDUSU DİYORSUNUZ..SİZ ÖNCE NE YAZDIĞINIZA BAKIN ONDAN SONRA İFİTRANIZI ATIN..KLAVYESİ OLAN KONUSUYOR MAALESEF

 14. Bir müslümanda ‘aman ne olacak’ anlayışı yoktur olamaz..Müslüman kendini şirke götüren yollardan uzak tutar bu olması gereken bir hasssasiyettir. Arkadaşımız bu hassasiyeti göstermiş.Varlığın Allah tan başka kimseye dayanamayacağını bilen biri her lafında ve bütün hayatında ona göre davranır. Bu konuda hatalı davranmış bir gazeteyi uyarmak gayet normal ve olması gereken bir tepki..
  Ayrıca bütün kurtuluşun Atatürk e mal edilmesini anlamıyorum.Ondan başka asker komutan yok muydu.Türkiyenin halkı en gencinden en yaşlısına vatanını ve onurlu yaşamını savundu ve Allahın izniyle başardı.Allah hepsinden razı olsun.

 15. Selamun aleykum ,reklamını görmedim fakat ;sosyal paylaşım sitelerinde çok fazla paylaşılıyor bu slogan (küfür) bende rahatsızlığımı dile getirmeyi bu sosyal sitelerden birinde buluyorum ve günlerdirde paylaşıyorum çok büyük bir gaflet bu yapılan insanların bunu görememesi beni çok üzüyor, bir insanı bu kadar ilahlaştırmayı yüceltmeyi nasıl normal kabul edebiliyorlar ve yüce ulu önder gibi sıfatlarla donatarak ve en son olarakta olmasaydın olmazdık diyerek nasıl bir küfüre gittiklerini göremiyorlar hayretler içerisinde kalıyorum cahiliye dönemini aratmıyorlar müslümanlığımıza sığıyormu bu yapılanlar ?ve nasıl oluyorda sessiz kalınıyor sonuna kadar destekçisinizim …

 16. Daha yeni okuma firsatim oldu veher satirina katiliyorum kardesim…Her müslüman oturup benzetmem icin kusuruma bakmayin lafim meclisten disari ama gözündeki su at gözlüklerinden kurtulmali….Her cemaat lideri,her tarikat lideri her vs. de hata yapabilir,dünya yüzüne gelmis tek günahsiz beser Efendimiz(sav)´dir!Onun haricinde hangi müslüman kardesimde bir hata görsem elimle,dilimle bunlari da beceremiyorsam kalbimle buguz etmem müslüman olmamin geregidir!Ve bunu da böylece bellerim!
  HER ZAMAN TAVIZ BIR BASKA TAVIZE GEBEDIR! Bunu asla ve asla aklimizdan cikarmamamiz gerekir…bugün buralara geldiysek verdigimiz tavizlerin sonucudur…
  Rabbim ben de dahil tüm müslüman kardeslerime aklini ve iradesini kullanma gücü versin,gaflet uykusundan uyandirsin insaALLAH…

  selam ve kalpten dualarim ile…

  • bende bu reklamı ilk gördüğümde şok oldum.hatta eşimede söyledim. bu nasıl bir söz diye resmen küfür bu günde bu linki cahideden gördüm ve çok mutlu oldum.demekki benim gibi düşünen başka insanlarda varmış dedim.ALLAH sizden razı olsun duygularıma tercüman oldunuz

  • aksa kardeş, bir düzetme yapsak kızmazsın herhalde yaratılmış her insan hata yapa bilir hatta pegambelerde,Hz.Muhammette ancak onlar farkına varıca derhal tevbe ederler hatada ısrar etmezler örnekleri çok gerekirse verilir. Selam ile…

 17. Bu sözün küfür olduğu konusuna katılıyorum. Ama zamanda bu reklamin yayinlanmasindaki görüşünüze katılmıyorum. Olayı hiç söyle düşündünüz mü? Bu ve benzeri reklamların zorunlu olarak yayinlatildigini….Çünkü stv reklamlarının bazıları ahlaki degil. Zaman gazetesinin ve stv nin genel amacını biliyorsanız bunları yayınlamak istemeyeceklerini de bilmeniz lazım. Bu da demek oluyor ki gazete ve tv lerin müdahelelerini asan bir baskı ki amac dısına çıkmak zorunda kalinabliyor. BİRde lütfen olaya söyle bakın; Bir gemide 10 kisi var. Bunların dokuzu masum birisi zalimse , bir zalim yüzünden koca gemi yakılmaz. Sizde bu gazete ve tv nin iyi yönlerini arka planda tutarak kusur gibi görünen yerini on plana çıkarıyorsunuz. Bu şeklide bu hayırlı is yapan insanlara karsı tüm okuyucularınizda ayrılık oluşturuyorsunuz. Biz kötü bir insanı bile sadece iyi bir yönü için sevmemiz gerekirken, siz iyileri kaldırarak tek kusurları deşifre ediyor ve insanlari sevgisizliğe itiyorsunuz. Üzgünüm ama konular bağlanarak buraya kadar geliyor. Yaradandan ötürü yaratılanı sevmek..lütfen biz tv den ve gazetelerden aklımıza ve dinimize uyan herseyi alalım gerisinede olculu olarak katılmayalım. Hepten insanlari o yayınlardan uzaklaştırırsanız , bu insanlar tamamıyla kötü olan yayınlara bel bağlar. Sizde insanlara iyilik yaptığınızı düşünür durursunuz!

  • Selamun aleykum,
   O gemideki bir kişinin yanlışını düzeltmezsek emin olun zamanla yanlış düşünen iki kişi olur. Kendi hayatımızda da buna defalarca şahit oluyoruz ki, insan iyiyi de kötüyü de görerek normalleştiriyor…
   Ben kimseyi asmadım kesmedim, tepkimizi bilsinler ki dikkat etsinler, tek derdim bu..

  • Ecrin hanım:Sizi zorlayan kim! hadi diyelimki paylaşmadığınız bir eylem Allaha şirk kaşacak sözü,eylemi yaptıran kim! kimse kim kurtarırmı sizinkileri… her halde yaptıysalar vardır bir hikmeti mi? kur-an da sıkça geçen “hiç düşünmez misiniz” ,”hiç akletmezmisiniz” diye vurgulanan akıl nerede düşünmeniz dileğiyle…

 18. yazınızla rant elde edeceğinizi düşündüğünüz için sanırım böyle bir yazı yazdınız. ve hemende nekadarda çok değeri karaladınız . yazık size. yaradan Allah ol der ve her şey oluverir. Atatürke de o zihni o gücü o kuvveti veren yine rabbim. komutanlık vazifesinin verilmesi de yine rabbimin inayeti. Atatürk bir öncü bir lider bir komutan.aynı zamanda da bir kul.karıştırmayın bu vaziferi birbirine bu yazıyı yazan zatı muhterem. kimi neyi nasıl rencide edeceğinize akıllıca düşündükten sonra karar verin. saçma sapan düşüncelerinizle insanlarıda kandırma girişimine gitmeyin. cahide ablanın destek vermesine de hiç anlam veremedim doğrusu. zaman gazetesini ve cemaati kötülerken de haddinizi bilin. Rabbin adını güneşin doğup battığı her yere duyurma çabasında olan, kulluğunun idrakinde olan insanlara dil uzatmak sizin haddiniz değil.

  • selamun aleykum,
   Rant elde etmek gibi bir derdim yok, öyle bir derdim olsa birçok insan gibi halkın değer sandığı bazı kişi ve kimseleri ben de alkışlardım ve sizin gibi insanlar tarafından yerilmez, saldırılara maruz kalmazdım. Ben kimseye hakaret etmedim, sadece düşündüklerim doğrultusunda bir yazı yazdım ve haddimi de bilirim.

 19. yazdığım yorumu bile yayından kaldırdığınıza göre insanların doğuları görmesine izin vermek istemiyorsunuz sanırım. bir müslamansanız sizi böyle yargılamak; Elhamdülillah müslüman olduğum için hoşuma gitmiyor ancak zaman gazetesi ve cemaat derken siz hangi mübarek insanlarıda bu kategoride karaladığınızı lütfen düşünki. Allah sormasın hesabını…. ( BİR DE GÜYA MÜSLÜMAN TEMSİLCİSİ ZAMAN GAZETESİ BU REKLAMI YAYINLAMIŞ, YİNE Mİ SUSAYIM… CEMAAT MİSİNİZ, SİZİ TANIMIYORUM! SİZ RABBİN RIZASINI GÖZETİR DURUMA GELMEDİKÇE, MÜSLÜMAN KİMLİĞİNİZE YENİDEN KAVUŞMADIKÇA BENİM GÖZÜMDE CEMAAT FALAN DEĞİL, CAHİLLER ORDUSUSUNUZ…) bence bu yazınız için size özür dilemek yakışır.gerçekten müslümansanız….

  • selamun aleykum tekrar, iki gündür ailemden birinin sağlık sorunuyla ilgiliydim, yorumlarınıza ancak yer verebildim. herkes doğruları görsün, ama birilerinin doğru diye gösterdiklerini değil, RABBİMİZİN ”YALNIZ BANA KULLUK EDİN, DOĞRU YOL BUDUR” ayetinde gösterdiği doğruyu…
   ben Tegabun suresi 11. ayeti hayatımın merkezine yerleştirmiş bir insanım, yanlışlarımı ve yanlışlarınızı düzeltsin ve bizi doğru yola iletsin duasındayım.
   cahilliğin en büyük alemeti bence ayetleri görmemektir, bir insan için ”olmasaydın, olmazdık” reklamını yaparak ayetleri görmezden gelen kimselerden özür dileyecek olsaydım bu yazıyı zaten yazmazdım.

 20. Bazi kimselerin muminlerin bir fenaligini yakalayip kiyamet koparmak icin firsat kollamalari seytanin durtulerinden dolayidir..

  • selamun aleykum,Peygamber efendimiz SAV. ‘in savaştığı en önemli konunun şirk olduğunu hatırlatmak isterim size. Lütfen Kur’an mealinden Mekke müşriklerinin durumunu okuyunuz. Sanıyor musunuz ki onlar Allah yok dedi! Onlar kurban keserlerdi, hem Allah’a hem eskide yaşamış sonradan ilahlaştırdıkları iyi kimselere!

   • And olsun onlara kendilerini kimin yarattığını sorsan elbette “Allah” derler. O halde nasıl (Allah’a kulluktan) çeviriliyorlar? (Zuhruf: 87)

    Atalar dini çoğu kimse için İslam’ın önündedir. Onlar İslam’dan olduklarını sanarlar fakat ortak koşmaya devam ederler.

    hemen üstteki yorum bana da yazılmıştı. Güya bize suçluluk duygusu yaşatmaya çalışıyorlar. Elbette umuma mal olmuş insanların hataları söylenecek. Söylemezsek hesabı ağır olur. Sırf cemaatimi, hocamı savunacağım diye saçmalamaya gerek yok.

    Cahillerle tartışma canım. Elinden geleni yap, selam de geç. Elbet basireti bağlanmamış birileri de çıkar ve yaptığı hataları farkeder…

    Birde böyle bir yazıdan nasıl rant elde ediliyormuş merak ettim doğrusu. Arkadaş anlatsa da ilminden bizde faydalansak..:)

    • selamun aleykum ablacım, tartışmak değil de özellikle bana tepki gösterenlere cevap vermek istiyorum, belki bir tanesinin kalbi doğrudur ve ne demek istediğimi anlar… o zaman bu yazı amacına ulaşmıştır.

     • eeselamü aleyküm…yahu bu diploma delisi cahiller ordusu değilmi
      kızlarımıza başlarınızı açıp okuyabilirsiniz diye dinde olmayan fetvayı veren;
      bunlar değilmi hrıstiyanları cennete sokan
      bunlar değilmi kelime-i tevhidin başını söylerse sonunu söylemesede olur(haşa) diyen
      bunlar değilmi amentüde ittifakımız var diyen
      bunlar değilmi şirkte içerse biz her inanca saygılıyız diyen
      bunlar değilmi zinakara jet hızıyla geçmiş olsun diyen
      bunlar değilmi mavi marmara için izin almaları lazımdı diyen ama bir geçmiş olsun diyemeyen
      bunlar değilmi mavi marmarada ölenler şehit değildir diyen
      bunlar değilmi milletin itikadını mahveden
      bunlar değilmi amerikanın menfaati sözkonusu olduğu zaman suspus olan
      Eşimdi çokmu bu reklamı yayınlamışlar
      ALLAH BUNLARA HİDAYET VERSİN KHAYIRLA ISLAH ETSİN ETMEYECEKSE BİZİ BUNLARDAN KHALAS ETSİN AMİİİİİİİİİİİİİİN

 21. Sevgili Kardeşim, Cahidemin sayfasını okurken verdiği link sonucu sayfanızı tanıdım…Sonuna kadar destekçinizim, aynı düşüncedeyim, Allah razı olsun…

 22. Selam Allahın bizler içinkoymuş olduğu haddi aşmayanlara olsun… bir yanlışı düzeltmek istiyorum “o olmasaydı” siz olurmuydunuz,bu şekilde rahat edebilirmiydiz gibi başlayıp arkası gelmeyen ancak bir yaratıcının vasıflaraına haiz şeyleri yaratılmışlara bağlayanlaraydı benim sözüm. nedenvenasil, cevep vermiş yanlış anklaşılmaya sebebiyet verdiğim için haklarnı helal etmelerini istirham ediyorum.

 23. evet keşke atatürk olmasaymış, keşke edirneden karsa bütün vatan işgal altındayken büyük bir kurtuluş savaşına önderlik etmeseymiş ve siz ve sizin gibi düşünenlerin ataları ve ben ve benim gibi düşünenlerinde ataları tabi, öldürülüp, tecavüz ve işkenceye ve daha bir çok zulme maruz kalıp, fransız, ermeni, yunan ve bilmem ne soyu olarak doğsaymış. O zaman emin olun Peygamber efendimizi tanıma okuma ve anlama şerefine bile nail olamayacaktınız yazık ki bunu bile idrak edemiyorsunuz. neden bu kadar kin ve nefret kusuyorsunuz. bende o reklamı doğru bulmuyorum ancak orda anlatılmak isteneni neden biraz daha hoşgörülü anlamak yerine bu kadar kin kusuyorsunuz!!! atatürk alkolik, ateist ve daha bir çok şey olabilir ve evet tek başına değildi bu savaşta ama önderlik yapmasaydı siz şuanda bunları yazıp, ağzınıza kaleminize geleni söyleyip yazabileceğinizi mi sanıyordunuz. sapla samanı karıştırmaktan ve insanları sınıflaştırmaktan, ayırmaktan, bölmekten vazgeçin artık!!!

  • Atatürk olmasaydı Kazım Karabekir vardı, senin benim dedem vardı… Ama herşeyden önemlisi Allah vardı ve hep var… O yunan, ermeni,fransız bilmem ne soyu olma olasılığı sadece sizin senaryonuz, ki Allah isteseydi öyle olurduk… Ama tekrar belirteyim Atatürk olmasaydı demiyoruz, Atatürk için ” olmasaydın, olmazdık ” demeyin diyoruz ! Sapla samanı karıştırmak nedir, bölmek nedir anlayabilseydiniz zaten Atatürkçü diye bir parçaya daha bölünmezdi bu millet ?

  • HABİBE HANIMA yazınızda okadar saçmalık varki bu düşünceyi taşıyanlar şunu hala anlayamadı Allah-ın vasıflarını insana veriyorsunuz. De ki: “Sizi göğün ve yerin ürünleriyle rızıklandıran kimdir? Yahut kimdir, işitme ve görme yetisi üzerinde mutlak egemen olan? Kimdir, ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkaran? Ve (yine) kimdir var olan her şeyi çekip çeviren?” Şüphesiz, diyecekler ki: “(Elbette) Allah!” Öyleyse, de ki: “Peki, O’na karşı artık gereken duyarlığı göstermeyecek misiniz? cahile döneminden hiç farklı deyil çünki onlarda Allaha inanıyordu karıştırdıkları şey Allah ile makbul saydıkları kişiyi,makbul saydıkları ölmüş birini yada geçmişteki liderlik yaptığını düşündükleri objeyi vs. karıştııyorlardı. “olmasaydı” Allah hep var yetmezmi?

 24. yahu siz değil misiniz bu vatanı başı açık kapalı diye bölen. başı açık bir kadın görünce tövbeler çeken, depremi bile orduya mal eden zihniyet. kim neyi bölüyor ölmüş bir adamın sevgisinden korkmayın bu kadar!!! her atatürkü seven de peygamber ve Allah sevgisi yoktur diye düşünen zihniyet siz değil misiniz??? dininizi özgürce yaşayıp, seçme seçilme hakkına miras hakkına sahipseniz o devrimler sayesinde. onların yapıldığı şartlarla günümüzü karıştıramazsınız. eblette takke ve zaviyeler kapatılır açın okuyun biraz ingilizlerle işbirliği yapan kim? o şartlarda bunlar yapılması gerekenlerdi. tabi bunlar idrak etmek isteyenlere!!!ha ayrıca ben bunları yazıyorum diye aklınızda chp li ve bilumum partili diye bir görüntü oluşmasın ben namazını kılan orucunu tutan bir insanım. ve bunları yapabildiğim için Allah a hamd ederken bunu özgürce yaşabilmeme vesile olduğu içinde atatürke dua ediyorum hepsi bu. ama sizin bu kininizide anlayabilmiş değilim. bir türk ve müslüman ülkede olmak yerine yunan bilmem ne işgali altında olmayı yeğler gibisiniz. o zaman emin olun camiler açık kalırdı ve ezan sesleri duyulurdu!!! daha yazacak çok şey varda…

  • Biz değiliz Habibe hanım!
   Kimseyi savunmuyorum sadece kendi adıma cevap vereceğim, ben kimseyi başı açıkmış kapalıymış diye yargılamam hakkında hüküm veremem.Ben hadisleri bilirim, bir insanın bir sabah farklı uyanıp akşam müslüman olup , hiç namaz kılmamışken, şehit olduğu hadisleri okudum. O yüzden Habibe hanım ben değilim!!!
   ibadetlerinizi Allah kabul etsin, ben ölmüş bir insanın arkasından olsa mıydı olmasa mıydı tartışması yapmıyorum! Bu Allah’ın takdiridir benim için. Ben günümüzde bir insanın heykellerini diken,çocuklarımıza her sabah heykelin karşısında ‘ EY büyük Atatürk’ diye and içtiren, ‘olmasaydın,olmazdık’ küfrüne düşen kişilerle savaşıyorum. Siz bunları yapmıyorsanız, lütfen üzerinize alınmayın… Allah dilediği için, Atatürkle birlikte namazında abdestinde dedem savaştığı için, başı örtülü nenem mermi taşıdığı için ben bu kadar özgürüm, tabii siz de… Ama şunu belirtmeliyim, cumhuriyetin ilanından sonra yapılan icraatleri tartışalım ve mümkünse kılık kıyafet kanunu, şapka kanunu gibi kanunlarla insanlara dikte edilen zihniyeti değiştirelim, herkes özgür olsun, HER ORTAMDA! Var mısınız? Çünkü bu özgürlük, özgürlük değildir! Sarık sarmak zorunda değilsin artık sevin! Şapka kanunu var, şapka takacaksın… Baş örtüsü takmak zorunda değilsin sevin! Özgürsün artık, her ortama örtünle giremezsin!

 25. elbette herkes her ortamda özgür olsun kesinlikle katılıyorum. 80 yıl önce çıkartılmış şapka kanunu bilmem ne kanunu elbette değiştirilsin. ancak anlamadığınız, yada anlaşamadığımız şu ben o heykellere tapmıyorum ya da benim çocuğum ona tapmıyor. bütün ülkelerde kurtarıcı, yada kurucu büyük şahısların heykelleri, resimleri vardır. bütün ülkelerde istiklal marşımız gibi marşlar andımız gibi nice antlar vardır. siz o heykellere put gözüyle bakarsanız olmaz yahu kaçıncı y.y.dayız Allah aşkına. o savaşlarda içerde ve dışarda ki düşmanlar kazansaydı kent meydanlarında atatürk heykeli değil kilise çanları olacaktı. bu bir kişiye mal edilmiyor ancak ilk ateşi yakanda belli siz öyle anlamak istemiyorsunuz bence. ayrıca sanki bu topraklarda osmanlı zamanında alkol tüketilmemiş zina yapılmamış gibi bir davranış normal değildir. açın araştırın ve bakın. o dönemlerde de vardır. ha şu anda isteyen içer, isteyen içmez. kişi tercihlerinde hürdür… olmasaydın olmazdıkta ben sizin gibi düşünmüyorum ha bence doğru mudur değildir sizin gibi düşünen insanlar için farklı tarafa çekilmeye müsait bir cümle olmuş. ama bence maksadını siz istediğiniz yöne çekiyorsunuz biraz hoşgörülü olmak birde bu pencereden bakmak bu kadar zor mu???

  • Selamun aleykum habibe hanım,
   Bugünkü yazıyı da lütfen okuyun, eğer heykel yapmak, karşısında dikilip dua etmek ya da bugün yaptıkları gibi selam vermek, saygı duruşunda bulunmak, ant içmek normal olsaydı, hz. İsa’nın heykelinin yapılması en doğal olanı olurdu.Kabul edersiniz ki Allah tarafından saygınlığı vurgulanan bir peygamberdir. Peygamber efendimiz ( SAV.) beni övmede aşırı gitmeyin der miydi, o zaman heykelcilik yok muydu? Kabe’de yıkılan putlar da iyi insanların heykelleriydi. Lütfen, hoşgörülü olmak güzel de bu hoşgörü değil! birileri göz göre göre kaçıncı yüzyıldayız vs. palavralarıyla çıplaklığı, çarpıklığı, heykelleri , müziği , boş işleri, pembe yalan adı altında yalanı dolanı hiç haberimiz olmadan hayatımızın içine sokuyor. Siz ve çocuğunuz tapmıyor olabilirsiniz, bir video vardı kaldırılmış, sizinle paylaşacaktım. Facebook da çocuklar Atatürk resminin altına taptıklarını yazmışlar ve inanın bir puta dua etmekle, onun karşısında yemin etmek arasında bir fark yok.

   Bu vesileyle belirtmiş olayım, hergün okuğumuz Fatiha suresinde, ‘ hamd Alemlerin Rabbi olan ALLAH’ adır. ‘ deriz. Hamd ne demektir hiç düşündünüz mü? Hamd, Allah’ı noksan sıfatlardan tenzih etmek yani, O’na ait bir sıfatı herhangi başka bir varlığa yakıştırmamaktır. Siz bir heykelin karşısında dua edemezsiniz, yemin edemezsiniz, saygı durumazsınız. Çünkü o sizi göremez, duyamaz ve size yardım edemez. Ettiğiniz yeminleri tutmazsanız hesap da soramayacağına göre, bunlar gerçekten boş ve yersiz, kaçınılması gereken hareketlerdir.

   Bir yazı vardı, diyordu ki orada ; bir felaket olsa ve Türkiye yeryüzünden silinse, yüzyıllar sonra kalıntıları meydana çıkmaya başlasa, o zamanki insanlar Türk halkının Atatürk’e taptığına inanırdı. gerçekten öyle değil mi, bir insanı bu kadar abartacak ne var? gelin hep birlikte arkasından dua edelim, bağışlanma dileyelim, bu sahabe alışkanlığıdır,ölünün arkasından sadece bu yapılır.Bilin ki doğrusu bu olsaydı, Allah Peygamber efendimiz (sav.) ‘in bir heykelinin, bir resminin günümüze ulaşmasına izin verirdi, O’nun için hiç de zor değildi. Bizim dinimizde türbecilik, kabircilik gibi kavramlar bile yokken nereden türedi bizim bu hallerimiz?

 26. ben yazınızı yeni gördüm ve yazma gereği hissettim.yorma açık olduğunuza göre eleştiriyede açıksınızdır.Öncelikle zaamn gazetesinin yayınladığı olmasaydık olmazdık sözüne yaptığınız yorumdan dolayı sizi ve bu görüşünüze katılan herkesi kınıyorum.Olmasaydın olmazdık derken sen yarattın bizi denmiyor.Bende müslümanım elhamdülillah orada anlatılan olmasaydın biz bu durumda olmazdık.Hepimizi yaratan Allah.Bunu sizden öğrenmiyoruz.Daha beşikteyken öğretiliyor bu bizlere.Ama demekki size Atatürk’ün varlığının önemi yeteri düzeyde öğretilememiş zamanında.Kim ne derse dedin, her kim inkar ediyorsa Atatürk’ün bu millet için yaptıklarını yukarıda dediğiniz gibi huzurda saf saf onlarda dizilip hesapları sorulacak emin olabilirsiniz.Hak yemek en büyük günahlardandır.Geçmişimizi inkar etmeyelim.Siz uzaydamı yaşadınız sizin atalarınız uzaydanmı geldi.Bu ülke için canlarını onlarda vermedimi.Bi cemaat adı altında saçmalıyorsunuz.Sizi kale alıpta cevap verdiyse zaman gazeteside yazıklar olsun.Ayrıca zaman gazetesi okuruymuşsunuz bırakmışsınız.Çokta iyi etmişsiniz.İhtiyacı yok sizin gibi okuyuculara.

  • Olmasaydın biz bu durumda olmazdık yazmamışlar tam olarak, olmasaydın olmazdık yazmışlar… Ama fark etmez, olayları bir insanın varlığına indirgemek, zaten Rabbimizi es geçmektir. Zaman gazetesinin bana ihtiyacı yok, benim de onlara ihtiyacım yok. Herhangi bir cemaatle de alakam yok, bilginize… Atatürk’ün varlığının önemini beynimizin içine kadar işlediler merak etmeyin,kendisinin yaptıklarını, şapka kanunu ile yahudi şapkasını dayatmasını, harf inkilabı ile Kur’an’ı okuyamaz hale gelişimizi asla inkar edemem. Allah razı olsun mu demeliyim, demiyorum. Ama kendisine küfür de etmiyorum, ayrıca kendisini de tanımıyorum. Benim atam belli, geçmişimde çok değerli insanlar var benim, izinden gittiğim bir Peygamberim var, elhamdülillah… Ve bu halka inkılap diye dikte edilenlerin neredeyse bütünü benim dinime ters! Selametle…

 27. bence siz böyle yazılar yazmadan önce sağlam bir araştırma yapın. yazınızı ve tüm yorumlarınızı okudum oturdum saf gibi. ama son yorumunuz beni gerçekten sinirlendirdi. osmanlıcanın kaç dilden oluştuğunu, osmanlıcayla zaten Kur’an _ı Kerim okuyamayacağınızı öğrendiğinizde yüzünüzün şeklini görmek isterdim. Mustafa Kemal neden sizin atanız olmuyor mera ettim açıcası. isimlere bakarsanız bile anlarsınız onunda bizden farkı olmadığını. babası Ali rıza bey, annesi Zübeyde hanım. kendi adı da Mustafa Kemal. yunanistanda doğdu diye yunan mı olmuş oldu. osmanlı zamanında feth edilen yerlere osmanlı vatandaşlarının yerleştiğini bilmiyorsunuz kanımca. Kazım karabekirin, Alifuat Cebesoy ve daha nicelerinin onun silah ve dava arkadaşları olduğunu bilmeyen zaten yok.onlardan biri başbakan olsaydı yine aynı mı olacaktı yaklaşımınız? kusursuz olduğunu savunmuyorum insandır elbet hataları vardır, ama alkolik olduğu ve bu sebeple öldüğü yalandır. ayrıca öldüğü zamanda cenaze namazını gizlice kıldıran halka karşı kılınmadı imajı veren başka bir dava arkadaşıdır. kimsenin içini, imanını bilemezsiniz. o reklamı biliyorum sizin gibi bakınca haklısınz ama insanların onun için söyledikleri Atatürkün hatası değildir. Atatürk mükemmel bir asker ve iyi bir başkomutandır. öleli kaç yıl olmuş neden değişmedi peki sizin beğenmediğiniz inkilaplar. sizin bahsettiğiniz Kazım Karabekir – İsmet inönü neden değiştirmediler şimdi rahatsız olunan şeyleri üstelik onlar yunanistanda da doğmadılar. neden ?

  • Başak hanım selamün aleyküm, osmanlıca ile Kuran okunmayacağını zaten biliyorum, ama harfleri öğrenmek, birleştirmek vs. gibi konularda insanların çok zorlandıklarını öğrencilerimden biliyorum, hatırlatmanız için teşekkür ederim. Atatürk dediğiniz kişi benim atam değil tekrar söylüyorum, babam değil dedem değil aynı fikirde olduğum biri değil, fikirlerini de inkılaplarından az çok anlayabiliyoruz. İsminden, babasından falan bahsetmişsiniz ki daha önce söylemiştim ölmüş gitmiş şahsiyet üzerine konuşmayı sevmiyorum ama söylediğiniz şeyler şimdilerde kendisinin ve yakın çevresinin hatıratlarında yalanlanıyor. İsmini de kendisinin değiştirdiğini, güvendiğiniz her siteden nüfus cüzdanını araştırarak öğrenebilirsiniz. Askerdir, komutandır , doğrudur ama bu müslüman halka dayattığı hiçbir kanunu haklı çıkarmaz. Ben kendisini sevmek zorunda değilim, Allah size de bana da doğrusunu göstersin… Benim tarafım belli, kim dinime karşı bir icraat içindeyse ben ondan taraf değilim, bunda anlaşılmayacak birşey yok. Selametle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s